Bank Ziemi jest największym pośrednikiem w sprzedaży ziemi w Polsce.

Działka budowlana na sprzedaż za 366 mln
Atrakcyjna działka budowlana w Warszawie o powierzchni 75,261 tysięcy metrów kwadratowych zostanie wystawiona na sprzedaż przez miasto w przetargu nieograniczonym ustnym. Działka budowlana na Wybrzeżu Gdyńskim trafi pod młotek, stolica wystawi na sprzedaż również działki przy ulicy Sałatkowej, Czarneckiego i Kraski. Teren przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie na Żoliborzu ma powierzchnię 75 261 mkw. Działka będzie lada chwila do kupienia od miasta.

Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w lokalizacji działki mogą powstać obiekty mieszkaniowo-usługowe. Nabywca na części terenu będzie mógł urządzić place parkingowe z zielenią. Plan zagospodarowania dopuszcza przeprowadzenie na działce ogólnodostępnego ciągu pieszego. Działka ma dostęp do drogi publicznej.


Cena wywoławcza działki to 366 mln zł

Na liście działek do sprzedania, są również tereny na Mokotowie przy ul. Sałatkowej. W tej lokalizacji, do sprzedania jest sześć działek. Działki nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Natomiast według studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, na tym terenie dopuszczalna jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i wielorodzinna.

Przy ulicy Sałatkowej są działki o wielkościach: 25 mkw. (59 475 zł), 33 mkw. (cena wywoławcza: 78 507 zł), 45 mkw. (107 055 zł), 72 mkw. (171 288 zł), 32 mkw. (76 128 zł), 53 mkw. (126 087 zł). Działki przy ulicy Sałatkowej będą ograniczone jedynie do użytkowników i właścicieli działek sąsiadujących z działkami przeznaczonymi na sprzedaż. W celu zapewnienia dostępu do drogi publicznej, nabywcy będą zobowiązani do nieodpłatnego obciążenia służebnością przejścia i przejazdu do drogi w alei Wilanowskiej.

Miasto przeznaczyło na sprzedaż również działkę przy ulicy Czarneckiego w dzielnicy Żoliborz. Działka o powierzchni 1232 metry kwadratowe, jest to grunt niezabudowany. Działki można kupić w przetargu ustnym nieograniczonym. Grunty ujęte są w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego uchwalonym dla dzielnicy Żoliborz. Zgodnie z planem na gruncie mogą powstać domy jednorodzinne i budynki wielorodzinne. Więcej niż trzydzieści procent może stanowić powierzchnia zabudowy, liczona po zewnętrznym obrysie budynków. Natomiast mniej niż pięćdziesiąt procent może stanowić teren zagospodarowany zielenią.

Źródło: Na podstawie Rzeczpospolita, Aneta Gawrońska, 30-06-2008
Jesteś na:   Wiadomości
  
© 2008 bankziemi.pl